Uroczysta Msza Święta - 9:00
DOWOZY UCZNIÓW - 21.06.2024r.
Ferdynandów- 7:55
Łazów - 8:00
Polichno- 8:05
Budzów – 8:10
Silniczka- 8:15
szkoła- 8:20
Sudzin- 8:30
Kąty- 8:35
Pukarzów- 8:45
Mosty- 8:50
Uroczysta Msza Święta - 9:00
DOWOZY UCZNIÓW - 21.06.2024r.
Ferdynandów- 7:55
Łazów - 8:00
Polichno- 8:05
Budzów – 8:10
Silniczka- 8:15
szkoła- 8:20
Sudzin- 8:30
Kąty- 8:35
Pukarzów- 8:45
Mosty- 8:50
Nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do projektu Łódzkie gra w szachy zorganizowanego przez Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. W bieżącym roku szkolnym organizatorzy rozszerzyli zakres działań. Od października do lutego troje nauczycieli brało udział w kursie nauki gry w szachy. Jedna z nich kontynuuje naukę na kursie uzupełniającym. Przedstawiciele grupy uczniów: Bartek Sobański, Karol i Łukasz Śmiglowie brali udział w turnieju szachowym w Szydłowie k. Piotrkowa. Gdzie zdobywali doświadczenie w grze.
Od Marszałka Województwa Łódzkiego otrzymaliśmy 10 szachownic, dużą szachownicę demonstracyjną oraz inne materiały szkoleniowe do nauki gry w szachy.
Uczniowie klas IV-VIII wczesnym porankiem 23.maja wybrali się na dwudniową wycieczkę do Malborka, Gdyni i Gdańska.
Pierwszy punktem było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku, gdzie uczestnicy poznali historię zakonu krzyżackiego.
Następnie przywitali się z morzem i zwiedzili Westerplatte, gdzie zobaczyli warownię, ruiny koszar oraz weszli na kopiec, na którym wznosi się Pomnik Obrońców Wybrzeża.
W kolejnym dniu wybrali się do Gdańska, gdzie wraz z przewodnikiem przeszli ulicami Starego Miasta a następnie odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Zwiedzane tam ekspozycje pozwoliły im poznać wydarzenia i tragedie związane z II wojną światową.
Trzecim punktem była podróż do Gdyni. Tam podziwiali ORP Błyskawica, Dragon i Dar Pomorza.
Była to bardzo udana wycieczka, którą zakończyli pobytem na plaży i pożegnaniem morza.
Uczennica klasy VI, Aleksandra Zasada została laureatką II miejsca w powiatowym konkursie plastycznym „Aktywni, kreatywni, zdrowi- odporni na uzależnienia”. Organizatorem wydarzenia była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Radomsku. W tym roku uczniowie w wieku 12-18 lat ze szkół w powiatu radomszczańskiego przesyłali grafiki komputerowe lub prace plastyczne pod hasłem – „Empatia w relacjach społecznych”. Komisja konkursowa oceniła 28 prac plastycznych oraz 26 grafik komputerowych. W skład jury weszli pracownicy Poradni oraz Prezes fundacji foto Pozytyw z Radomska Pan Marcin Kwarta. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 maja w „Kinie za Rogiem” w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku.
25 kwietnia 2024 r. w naszej szkole świętowaliśmy 233 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klas IV- VIII zagrali w pokoju zagadek. Celem gry było odnalezienie zaginionej Konstytucji. Uczniowie klas 0-III wysłuchali lekcji na temat symboli narodowych. Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy VI za wcielenie się w postacie twórców Konstytucji: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, ks. Hugo Kołłątaja, Ignacego Potockiego i Stanisława Małachowskiego.
Mamy nadzieję, że dla całej społeczności szkolnej była to ciekawa lekcja historii.
26 marca 2024r. obchodziliśmy w naszej szkole DBI. Uczniowie klas 0-VIII brali udział w zajęciach , których celem było poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu, uświadomienie zagrożeń i sposobów radzenia sobie z problemami wynikającymi z nieodpowiedniego użytkowania sieci. Przygotowali plakaty, które zostały zaprezentowane przez przedstawicieli klas podczas apelu. Brali udział w konkursie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci, zaprezentowali scenki edukacyjne oraz omówili zasady netykiety.
Dzień ten uświadomił nam , że od każdego z nas zależy jakość wirtualnego świata i jeśli będziemy kierowali się zasadami bezpieczeństwa, życzliwością oraz wzajemnym szacunkiem - to Internet będzie lepszy!
20 marca uczniowie klas IV- VIII wzięli udział w spotkaniu z archeologiem. Była to niezapomniana przygoda, bo historia to nie tylko suche fakty, trudne do zapamiętania daty i postacie. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z warsztatem pracy archeologa i narzędziami towarzyszącymi w codziennej pracy. Dziękujemy Państwu Tomaszowi i Agacie Olszackim za wspaniałą i ciekawą lekcję historii!
28 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie ćwiczyli układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, uczyli się metod rozpoznawania zatrzymania oddechu oraz utraty przytomności u poszkodowanego, poznali podstawy resuscytacji. Prowadzący zwrócili szczególną uwagę na bezpieczeństwo - zarówno ratownika, jak i poszkodowanego.Przypomnieli również jak postępować w przypadku poparzeń, zakrztuszeń czy krwotoku z nosa.
Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali opaski odblaskowe oraz słodkie „co nieco”.
Serdeczne podziękowania dla naszych gości- druhów i druhen z OSP w Maluszynie za uświadomienie nam jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego 16 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci z klas 0-III, wraz ze starszymi kolegami i koleżankami ,zaprezentowały piękną inscenizację połączoną z wierszykami i tańcem oraz wzruszającą piosenką w wykonaniu Mileny Sztandary.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. i A. Ostrowskich w Silniczce informuje, że w dniach od 04.03.2024r. do 18.03.2024r. trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025.
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć organizowanych przez GOK w Żytnie.
ANDRZEJKI
DOWOZY UCZNIÓW - 30.11.2023r.
Sudzin-15:25
Sudzinek-15:25
Kąty- 15:30
Ciężkowiczki-15:35
Pukarzów- 15:45
Mosty- 15:50
Maluszyn- 15:55
Ferdynandów- 16:15
Łazów -16:20
Polichno-16:25
Budzów – 16:30
Silniczka – 16:35
„ Kto misiowi urwał ucho? No, kto? - pytam.
Cicho, głucho...Nikt się jakoś nie przyznaje.
Może jechał miś tramwajem?
Może upadł biegnąc z górki?
Może go dziobały kurki?
Może Azor go tarmosił,
urwał ucho, nie przeprosił?
Igła, nitka rączek para,
naprawimy szkodę zaraz!
O już sterczą uszka oba,
teraz miś się nam podoba "
24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie mogli w tym
dniu przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka. Dzieci z klas 0-III uczestniczyły w
radosnych zajęciach o „misiowej” tematyce. Dzięki wyświetlanej dzieciom prezentacji
uczniowie poznali genezę tego święta oraz dowiedzieli się czemu to właśnie postać misia
została ukochanym pluszakiem dzieci na całym świecie. Przedstawiono również
najbardziej znane sylwetki misiów- bohaterów literackich oraz ekranowych. Na koniec
zajęć wszyscy uczniowie i wszystkie misie stanęły do wspólnej fotografii. W czasie przerw
uczniowie mieli możliwość zrobić sobie fantastyczne zdjęcia w fotobudce „ Przyjaciel
Misia”.
R.Świercz
ROCZNICA UCHWALENIA KONWENCJI O PRAWACH DZIECKA
20 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. To okazja, aby z jednej strony w sposób pozytywny i radosny uświadamiać wszystkim, że prawa dziecka są ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać, z drugiej strony to dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.
Nasi uczniowie i nauczyciele ubierając się dzisiaj na niebiesko okazali solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane.
M.Zasada
16 listopada odbył się w naszej szkole turniej dla klas I-III o puchar dyrektora.
Udział w nim wzięło 6 drużyn, które podzielono na dwie grupy.
Wyniki:
Grupa A:
Żytno - Borzykowa 2:1
Kurzelów - Żytno 7:0
Kurzelów - Borzykowa 5:1
Grupa B:
Krasocin - Kluczewsko 13:0
Silniczka - Kluczewsko 4:0
Silniczka - Krasocin 1:4
Faza Pucharowa
Półfinał A:
Kurzelów - Silniczka 2:2, k. 1:3
Półfinał B:
Żytno - Krasocin 1:10
Mecz o 5 miejsce:
Borzykowa - Kluczewsko 3:0
Mecz o 3 miejsce:
Żytno - Kurzelów 1:4
FINAŁ:
Silniczka - Krasocin 2:3
Zawodnik Turnieju: Sylwester Celebański ( Kurzelów)
Król Strzelców: Julian Fiecek ( Krasocin)
Bramkarz Turnieju: Miłosz Zasada ( Silniczka)
Podziękowania należą się rodzicom, którzy przybyli i wspierali zawodników podczas turnieju.
Bardzo dziękujemy przybyłym reprezentantom szkół i ich opiekunom.
Gratulacje dla wszystkich zawodników!
A.Górski
W dn. 15.11.23r. w Strzałkowie odbyły się Powiatowe Zawody w Szachach.
Udział w nich wzięli uczniowie naszej szkoły w dwóch kategoriach: Igrzyska Dzieci ( rocznik 2011 i młodsi) i Igrzyska Młodzieży Szkolnej ( rocznik 2009-2010).
Bardzo dobre 5 miejsce w powiecie zajęli uczniowie z klas młodszych!
M.Zasada
W dn.14.11.23r. odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Ręczną. Nasza szkoła brała udział w kategorii uczniów klas młodszych ( rocznik 2011 i młodsi ).
Chłopcy zajęli 2, natomiast dziewczyny 3 miejsce.
Gratulacje!
11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.
W tym roku uroczysty apel z tej okazji odbył się 10 listopada. Uczniowie naszej szkoły przygotowali koncert muzyczny pod tytułem„ Zaśpiewajmy Niepodległej”. Pieśni patriotyczne w wykonaniu solistek i szkolnego chóru wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli nasza Ojczyzna wróciła na mapę Europy.
W tym dniu uczestniczyliśmy również w akcji „Szkoła do hymnu”.
P. Świercz-Chałaczkiewicz
Powered by aSc EduPage