• ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

• Dnia 24 października 2022 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji szkoły, zaproszonych gości: Mirosława Ociepy- Wójta Gminy Żytno, Angeliki Budkiewicz- Koordynatora ds. Oświaty i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, podczas którego zdali pierwszy egzamin na ucznia. Następnie Dyrekcja dokonała aktu pasowania na uczniów. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki od rodziców. Wszystkim pierwszakom zostały wręczone plecaki ufundowane przez Wójta naszej gminy.

Z. Młynarczyk

• MISTRZOSTWA GMINY ŻYTNO W TENISIE STOŁOWYM

• W dniu 17 października w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Żytno w Tenisie Stołowym, w którym uczestniczyli pracownicy:

- Urzędu Gminy Żytno

- PSP Borzykowa

- Przedszkola

- Sołtysi

- PSP Silniczka

Turniej został zorganizowany przed Dyrektora szkoły Urszulę Grot oraz Adama Górskiego- nauczyciela wychowania fizycznego.

W turnieju brało udział 15 zawodników, którzy zostali podzieleni na 3 grupy.

Zwycięzcy poszczególnych grup walczyli o pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Z grupy żółtej zwycięzcą został Pan Adam Górski!

Z grupy niebieskiej Pan Sławomir Niedźwiecki!

Z grupy czerwonej, która była najbardziej zacięta, zwycięzcą został  Wójt Gminy Żytno- Mirosław Ociepa!

Następnie zwycięzcy grup rywalizowali o kolejne miejsce na podium.

Wyniki:

1 miejsce Adam Górski

2 miejsce Wójt Gminy Żytno- Mirosław Ociepa

3 miejsce Sławomir Niedźwiecki

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim przybyłym dziękujemy za miłą i sportową rywalizację.

A. Górski

W dniu 13 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela.

Z tej okazji pragniemy dyrekcji,  wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji złożyć najserdeczniejsze życzenia. Dużo zdrowia, uśmiechu na co dzień , satysfakcji z pracy i spełnienia marzeń. Życzymy także dużo dobroci od ludzi, pogody ducha i radości z życia.

Do występu uczniów przygotował Pan Adam Górski.

Nastąpiło także pożegnanie Pani Iwony Łysakowskiej, która po latach pracy w naszej szkole przeszła na zasłużoną emeryturę.

Pożegnania są najtrudniejsze, bo jak rozstać się i podziękować osobie, z którą przebyło się tyle dróg, wydeptało tyle ścieżek …choć wiemy, że wszystko zawsze ma swój kres, praca nie trwa wiecznie,  to i tak nie jest łatwo…

Pozostają tylko proste i płynące z naszych serc słowa – dziękujemy.

A. Górski

• WYCIECZKA DO ZOO

•           W czwartek 29 września dzieci z klas 0-III wybrały się na wycieczkę do Mini ZOO w Radomsku. Główną atrakcją było zwiedzanie ZOO, gdzie można było zobaczyć gatunki zwierząt mniej i bardziej znanych, dużych i małych takich jak: kozy, alpaki, żółwie, surykatki, lemury, papużki, bezsierstne świnki morskie, pancernika, małpki i inne. Wszystkie dzieci były zachwycone, że mogły z bliska podziwiać zwierzęta, niektóre nakarmić oraz pogłaskać . Po intensywnie spędzonym dniu dzieci z uśmiechem na twarzy wróciły do szkoły.