• Święto Niepodległości

• 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, podczas którego czcimy pamięć o tych, którzy polegli w walce o wolność naszego kraju. Chcąc włączyć się w to wielkie narodowe święto i pokazać, że społeczność naszej szkoły pamięta o przeszłości swojej ojczyzny, uczniowie naszej szkoły zaprezentowali przepiękny program słowno-muzyczny. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918 i odzyskaniu przez nasz kraj niepodległości. Opowieść przeplatana była piosenkami, które w przystępny sposób mówiły o miłości i poszanowaniu do ojczyzny.  Uczniowie z wielkim zainteresowaniem i w ogromnym skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Wydarzenie połączone było z uroczystym otwarciem zmodernizowanych dróg w Silniczce. Dlatego też do naszej szkoły przybyli goście: poseł na Sejm RP Anna Milczanowska, przedstawiciele władz Powiatu Radomszczańskiego oraz przedstawiciele władz Gminy Żytno z wójtem Mirosławem Ociepą na czele.

Na zakończenie Pani Dyrektor ogłosiła wyniki konkursu plastycznego pt. „Bezpieczeństwo na drodze”. Zwycięzcy to :

Miłosz Morawiec kl.III

Maja Jędrzejczyk kl.V

Serdecznie gratulujemy!

• SZKOŁA DO HYMNU

• Już po raz kolejny uczestniczymy w akcji "Szkoła do hymnu".

Nasi uczniowie wspólnie z nauczycielami, w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób chcemy włączyć naszą społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

• CHARYTATYWNE DYKTANDO Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

• W dniach 11-13 listopada 2022 r. zostanie zorganizowane charytatywne dyktando online z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Jest to wydarzenie cyklicznie organizowane przez portal www.dyktanda.pl. W tym roku przeprowadzona zostanie już trzecia edycja. Co roku dyktando gromadzi tysiące uczestników, którzy niosą pomoc, a jednocześnie zażarcie rywalizują o dobry wynik. Może w nim wziąć udział każdy - dorośli, młodzież i dzieci.

Środki zebrane w ramach tego wydarzenia trafią do Fundacji Zarys, która wysyła pomoc medyczną do Ukrainy. Fundacja do tej pory wysłała już osiem tirów z pomocą o łącznej wartości 2,6 mln zł. W ramach dyktanda gromadzimy środki na kolejnego tira.

Aby wziąć udział w dyktandzie wystarczy zarejestrować lub zalogować się w serwisie Dyktanda.pl oraz kliknąć WEŹ UDZIAŁ na poniższej stronie:

Organizatorem wydarzenia jest portal edukacyjny Dyktanda.pl, natomiast treść dyktanda przygotowana została jak zawsze, specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem objął kanał Historia Realna. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji poprzez udział w dyktandzie!

Z góry serdecznie dziękujemy za pomoc w dotarciu z powyższą wiadomością do Państwa odbiorców.

Zespół Dyktanda.pl

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• 3 listopada 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Silniczce obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Był to doskonały trening pamięci i radosna rywalizacja, która przypomniała, że matematyka to ważna nauka, która jest bardzo przydatna w życiu codziennym. Koordynatorem akcji była p. Iwona Życińska. W klasach III-VIII zostały przeprowadzone konkursy pozwalające wyłonić klasowych mistrzów tabliczki mnożenia. Oto zwycięzcy:

1. III- Łukasz Śmigiel
            2. IV- Karolina Fiszer