• CZYTAMY Z SERCEM

• W dniach od 29 września do 5 października trwa ogólnopolska akcja czytelnicza "Czytamy z sercem". W akcji bierze udział nasza szkoła. Akcja ta ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz rozwój czytelnictwa. 29 września zorganizowany został "Marsz czytających serc". Wszyscy uczniowie przemaszerowali lokalnymi ulicami manifestując swój udział w akcji. W szkole odbyły się prezentacje, quizy, rozmowy na temat serca, chorób serca i profilaktyki chorób serca. Przypomniane zostały również przysłowia, związki frazeologiczne oraz zwroty i wyrażenia ze słowem "serce". 2 października klasy III oraz IV wzięły udział w spotkaniu online z pisarzem - panem Pawłem Boręsewiczem, które dotyczyło jednej z jego książek pt."Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek." Wcześniej uczniowie zostali zapoznani z treścią utworu na lekcjach. Mamy nadzieję, że udział w akcji uzmysłowi uczniom jak ważne jest zdrowe serce i jak o nie dbać oraz to, że należy w życiu kierować się sercem , w myśl słów A. Mickiewicza " Miej serce i patrzaj w serce".