• ROK SZKOLNY 2018/2019

• Za nami wspaniałe wakacje.W dn.3 września 2018r. w PSP w Silniczce odbyła się inauguracja nowego roku szkolnego 2018/19.Uczniowie i ich rodzice zostali serdecznie przywitani przez panią dyrektor Urszulę Grot, która po krótkim przemówieniu szczególnie ciepło zwróciła się do najmłodszych uczniów naszej szkoły życząc im sukcesów w nauce oraz radości i przyjemności ze zdobywanej wiedzy.Po uroczystej gali wszyscy uczniowie udali się wraz z wychowawcami do klas, w których omówiono sprawy organizacyjne.

• Ubezpieczenie w roku szkolnym 2018/2019

Informuję, że od roku szkolnego 2018/2019 szkoła nie będzie prowadziła spraw związanych z ubezpieczeniem dzieci. Polisa na rok szkolny 2017/2018 wygasa z dniem 31 sierpnia 2018 roku, dlatego rodzice, którzy chcą ubezpieczyć swoje dziecko od następstw nieszczęśliwych wypadków powinni do końca sierpnia 2018 roku wykupić polisę w wybranym przez siebie towarzystwie ubezpieczeniowym.

• Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

• W dn.22 czerwca 2018r. odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/18.Dyrektor szkoły pani Urszula Grot pogratulowała wszystkim,którzy uzyskali promocję do klas programowo wyższych,życzyła udanego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje.Uczniowie otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce.

Na zakończenie odbył się montaż słowno-muzyczny  w wykonaniu przedszkolaków pod kierunkiem pani R.Świercz.

• Święto Konstytucji 3 Maja

• Z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia.Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy VII pod kierunkiem pani I.Życińskiej był oddaniem hołdu twórcom konstytucji oraz przypomnieniem faktów historycznych związanych z tym wydarzeniem.

• Program TRZYMAJ FORMĘ

• Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród uczniów poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

• ZABAWA KARNAWAŁOWA

• Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w dn.26.01.2018r.Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń.Tradycyjnie też odbył się pokaz -"Najciekawsze przebranie".Stroje były barwne i bardzo ciekawie wykonane.Wszyscy bawili się znakomicie .Były korowody, kółeczka i tańce w parach.Zabawa była urozmaicona konkursami przygotowanymi przez Samorząd Szkolny.Wybrano także króla i królową balu.Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do bardzo udanych.

• Dzień Babci i Dziadka

• W dn.22.01.2018r. odbyła się akademia zokazji Dnia Babci i Dziadka ,którą przygotowali  najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani I.Łysakowskiej .Zaproszeni goście ze wzruszeniem słuchali wierszy i piosenek o nich .Po zakończeniu przedstawienia podziękowali maluchom gromkimi brawami.

• Jasełka

• Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku.Jasełka w wykonaniu uczniów pod kierunkiem pani G.Kujawskiej wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.Dzieci pięknie recytowały i śpiewały przed zaproszonymi gośc'mi,rodzicami i kolegami szkolnymi.Jednym słowem w szkole od rana dało się odczuc'  magiczną,świąteczną atmosferę.Dzięki niej nie brakło uśmiechów, a nawet wzruszeń.Uroku dodała również znakomita oprawa muzyczna i plastyczna.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT ORAZ SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

• Mikołajki w szkole

•  6 grudnia-tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej skole pojawił się wspaniały gośc'-Święty Mikołaj.Dzieci powitały go wierszami i piosenkami,a Mikołaj -wyraźnie wzruszony- obdarowł je prezentami.Był to dzień pełen radości i uśmiechów.

• Andrzejki

• W czwartek 23 listopada Samorząd Szkolny zorganizował andrzejki dla całej społeczności uczniowskiej.Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały.Tak więc każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytac' imię swojej sympatii,  bądź szukał swojej szczęśliwej liczby.Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyc' sobie coś wyjątkowego.Była też dobra muzyka.Po wróżbiarskim wieczorku był czas na dyskotekę.Uczniowie bawili się wesoło.Zmęczeni i głodni mogli uzupełnic' swoje siły w kawiarence, która oferowła pyszne dania przygotowane przez Radę Rodziców.

• Święto Niepodległości

• W dniu 13.11.2017r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji Święta Niepodległości.Uczniowie kl.VII pod kierunkiem pani A.Czapli  przygotowali montaż słowno-muzyczny.W żywym słowie przybliżyli wydarzenia, które działy się na ziemiach polskich w okresie niewoli.Uzupełnieniem treści historycznych była prezentacja multimedialna. Uroczystośc' ta nie tylko przybliżyła uczniom ważne wydarzenia historyczne, ale była także prawdziwą lekcją patriotyzmu.

• Ślubowanie uczniów klasy I

• 13 października 2017r.odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klasy I przygotowane pod kierunkiem pani I.Łysakowskiej.Akademię uświetnił zaproszony gośc' -wójt pan M.Ociepa .Podczas uroczystości pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny.Po występach i oklaskach nadszedł czas na złożenie przysięgi i ceremonię pasowania,której dokonała pani dyrektor.Dzień oficjalnego wstąpienia do grona uczniów nie mógł odbyc' się bez upominków.Spotkanie zakończyło się miłym akcentem -wspólnym pamiątkowym zdjęciem.Życzymy im wielu sukcesów!

• WITAJ SZKOŁO !

•  Pierwszy dzwonek rozpoczynający nowy rok szkolny 2017/2018 zabrzmiał 4 września.Pani dyrektor Urszula Grot serdecznie powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców i nauczycieli.Szczególnie gorąco powitano nowo przybyłych przedszkolaków oraz pierwszoklasistów,którzy rozpoczynają swą przygodę z nauką w murach naszej szkoły.Pani dyrektor życzyła uczniom w nowym roku szkolnym dużo radości i przyjemności ze zdobywanej wiedzy.Po części oficjalnej wszyscy udali się wraz z wychowawcami do przydzielonych sal.