MATERIAŁY DO POBRANIA:
Klauzula.pdf
Oswiadczenie_rodzicow_(1).docx
PROSZĘ POBRAĆ I ODESŁAĆ DO SZKOŁY.
MATERIAŁY DO POBRANIA:
Klauzula.pdf
Oswiadczenie_rodzicow_(1).docx
PROSZĘ POBRAĆ I ODESŁAĆ DO SZKOŁY.
KLAUZULA INFORMACYJNA DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW PRAWNYCH W ZWIĄZKU Z KONIECZNOŚCIĄ PROWADZENIA ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH W FORMIE ZDALNEJ
Zalacznikn_1_KLAUZULA_INFORMACYJNA_praca_zdalna_rodzice-1.pdf
Szanowni Rodzice i Drodzy Uczniowie
Od 25 marca 2020 roku nauka odbywać się będzie według zmodyfikowanych planów nauczania z wykorzystaniem metod i technik kształcenia zdalnego.
Będziemy się z Wami kontaktować za pomocą strony internetowej szkoły, poczty elektronicznej, Messengera i telefonów.
W razie pytań lub wątpliwości proszę kontaktować się z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów lub dyrektorem szkoły pod numer telefonu 601566993.
Pozdrawiam, życzę dużo zdrowia i wytrwałości w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.
Z poważaniem
dyrektor szkoły Urszula Grot
Drodzy Uczniowie!
Zagrożenie koronawirusem i zamknięcie naszej szkoły wykorzystajcie do samodoskonalenia.
Pozostańcie w domach i korzystajcie z dostępnej strony zdalnego nauczania przygotowanej przez ministerstwo edukacji :www.gov.pl/zdalnelekcje .
Korzystajcie z materiałów dostępnych na platformach i stronach internetowych polecanych przez MEN i Waszych nauczycieli:
Podręcznik internetowy „Włącz Polskę!”
Portal lektury.gov.pl
Strona Centrum Nauki Kopernik
Serwis Muzykoteka Szkolna
Serwis Polskie Radio Dzieciom
Strona Zabawy i ćwiczenia logopedyczne
Portal Interkl@sa
Strona www.learningchocolate.com
Strona https://wformie24.poradnikzdrowie.pl
Drodzy Rodzice!
W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zadbajcie o domową edukację Waszych dzieci. Czuwajcie, by systematycznie poświęcały czas na naukę. To nie są ferie, lecz czas egzaminu dla nas wszystkich.
Dyrektor Urszula Grot
Rodzicu,
ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.
W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.
Uczniu,
pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
dziennik elektroniczny;
strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.
Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus
Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!
Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach informujemy, iż w dniach 12 i 13 marca szkoła będzie pełniła funkcję wyłącznie opiekuńczą. Wobec tego dziecko, które nie może pozostać w domu z powodu braku opieki, może zostać przyprowadzone do szkoły.Informujemy, że w tych dniach nie będzie dowozu i odwozu uczniów autokarem szkolnym.Od 16 marca (poniedziałek) do 25 marca(środa) szkoła nieczynna.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. i A. Ostrowskich w Silniczce informuje, że w dniach od 02.03.2020r. do 10.04.2020r. trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2020/2021.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. i A. Ostrowskich w Silniczce informuje, że do 8 czerwca trwają zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego w postępowaniu uzupełniającym.
Dokumenty niezbędne do zapisu dziecka można pobrać ze strony internetowej szkoły.
Zgloszenie_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego.pdf
Deklaracja_o_kontynuowaniu_wychowania_przedszkolnego_1_(1).docx
Za nami kolejna edycja ogólnopolskiego konkursu leksykalnego MEMORY MASTER. W tym roku również mamy się czym pochwalić! Z dwunastoosobowej ekipy z klas IV- VI aż sześcioro uczniów uzyskało super wyniki. Przedstawiają się one następująco:
- wyróżnienia: Dawid Fiszer kl. IV , Paweł Stępień kl. V i Jan Rorat kl. VI
-laureaci III stopnia : Zofia Bakalarz kl. V i Nikodem Siwek kl. V
- laureat II stopnia: Alan Nycz z wynikiem 97 pkt. na 100 możliwych do zdobycia.
Serdecznie gratuluję i zapraszam do wiosennej edycji konkursu!
Ewa Soja
14 lutego obchodzony jest na świecie Dzień Świętego Walentego. Nasza szkoła już od paru lat pamięta o tym miłym dniu. W tym roku nie mogło zabraknąć wiec poczty walentynkowej. Uczniowie poprzez kartki walentynkowe mieli możliwość wyrazić uczucia sympatii i przyjaźni w stosunku do ulubionych przyjaciół i nauczycieli. Wręczanie walentynek połączone było z krótkim występem artystycznym, podczas którego można było wysłuchać wierszy, przysłów i fraszek o św. Walentym a także posłuchać pięknych piosenek o miłości w języku angielskim.
Po części oficjalnej ogłoszone zostały wyniki konkursu plastyczno- językowego na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Oto lista zwycięzców:
I miejsce ex aequo: Mikołaj Morawiec i Julia Musiał,
II miejsce ex aequo: Milena Musiał i Maja Jędrzejczyk
III miejsce: Martyna Jędrzejczyk. Gratulacje!
Ewa Soja
11 lutego 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole DBI pod hasłem "Działajmy razem !". Uczniowie klas I-VII brali udział w lekcjach , których celem było poszerzenie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu, uświadomienie zagrożeń i sposobów radzenia sobie z problemami wynikającymi z nieodpowiedniego użytkowania sieci. Ponadto każda klasa przygotowała plakaty nawiązujące do hasła DBI 2020, które zostały zaprezentowane przez przedstawicieli klas podczas apelu. Dzień ten uświadomił nam , że od każdego z nas zależy jakość wirtualnego świata i jeśli będziemy kierowali się zasadami bezpieczeństwa, życzliwością oraz wzajemnym szacunkiem - to internet będzie lepszy!
Informujemy, że od dnia 27 stycznia 2020 roku nastąpi zmiana dowozu uczniów.
Ferdynandów -6 45
Łazów-650
Polichno- 655
Budzów- 700
P. Makówka- 705
Silniczka -710
Sudzin- 725
Sudzinek-725
Kąty-730
Mosty-735
Maluszyn-735
Barycz-740
Silniczka-745
10 stycznia troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w VI Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej, który odbył się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Stobiecku Szlacheckim. Reprezentowali nas Ola Zasada, Mikołaj Morawiec i Joachim Łysakowski.
W konkursie wzięło udział 32 uczestników z 14 szkół, który prezentowali piosenki i kolędy bożonarodzeniowe w języku angielskim i niemieckim. Pięknie zaśpiewane utwory wprowadziły wszystkich w atmosferę świąteczną. W kategorii klas II - IV trzecie miejsce zajęła Aleksandra Zasada. Natomiast Joachim Łysakowski zdobył wyróżnienie w kategorii klas V-VI. Gratulujemy!
Ewa Soja
W roku szkolnym 2019/2020 Publiczna Szkoła Podstawowa im. H.i A. Ostrowskich w Silniczce bierze udział w Rządowym programie rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”.
W ramach projektu „Aktywna tablica” nasza szkoła została wyposażona w dwie tablice interaktywne z projektorami i głośnikami.
W lipcu 2017 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2017-2019 – „Aktywna tablica”, którego beneficjentami są szkoły podstawowe oraz szkoły za granicą.
Głównym celem Programu jest umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkołę zgodnie z jej zdefiniowanymi potrzebami, oraz podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii.
Cel główny Programu będzie realizowany przez cele szczegółowe:
-rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli, w szczególności w zakresie posługiwania się TIK w procesie kształcenia lub uczenia się;
-kształtowanie kompetencji społecznych i twórczych uczniów, w tym umiejętności pracy zespołowej;
-rozwój postaw kreatywności, przedsiębiorczości uczniów i nauczycieli;
-wspieranie innowacyjnych metod pracy;
-wykorzystanie w praktyce szkolnej zastosowań w różnych konfiguracjach pomocy dydaktycznych do realizacji programów nauczania z wykorzystaniem TIK.
Wraz ze złożeniem wniosku o udział w Programie, szkoła zobowiązuje się do zrealizowania następujących zadań:
-uczestniczenia przez przynajmniej jednego nauczyciela szkoły w konferencjach i szkoleniach z zakresu stosowania TIK w nauczaniu;
-uczestniczenia przez przynajmniej jednego nauczyciela szkoły w międzyszkolnych sieciach współpracy nauczycieli stosujących TIK w nauczaniu, w tym:
-udziale w co najmniej 3 spotkaniach organizowanych w ramach międzyszkolnych sieci współpracy nauczycieli,
-zorganizowaniu w szkole, w ramach uczestnictwa w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, co najmniej dwóch lekcji otwartych z wykorzystaniem TIK w nauczaniu,
-dzieleniu się przyjętymi rozwiązaniami i doświadczeniami z innymi nauczycielami przez udostępnianie w międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli, w szczególności opracowanych scenariuszy zajęć edukacyjnych z wykorzystaniem TIK, przykładów dobrych praktyk;
-wyznaczenie szkolnego e-koordynatora (którego zadaniem jest koordynacja działań w zakresie stosowania TIK w szkole) oraz powołanie nauczycielskich zespołów samokształceniowych, które wspierają dyrektora i nauczycieli w zorganizowaniu pracy szkoły z wykorzystaniem TIK;
-wykorzystywania TIK na zajęciach edukacyjnych prowadzonych w każdym oddziale szkoły uczestniczącej w Programie, w liczbie co najmniej 5 godzin zajęć edukacyjnych średnio w każdym tygodniu nauki w każdym roku szkolnym realizacji Programu począwszy od dnia zainstalowania i uruchomienia pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach Programu;
-przedstawienia dla potrzeb organu prowadzącego sprawozdania z realizacji zadań wynikających z udziału w Programie, obejmującego zadania z pkt 1–4 oraz:
-ocenę wpływu stosowania TIK w szkole na zaangażowanie nauczycieli w proces nauczania i uczniów w proces uczenia się,
-charakterystykę problemów i barier w realizacji Programu;
-wypełniania elektronicznych ankiet dotyczących realizacji Programu;
-udziału w badaniach na potrzeby przeprowadzenia ewaluacji Programu.
Więcej na temat programu można dowiedzieć się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Program Aktywna Tablica realizowany jest w naszej szkole od września 2019 r. Pomaga on uczniom oraz nauczycielom rozwijać umiejętność stosowania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji. Jest to program rządowy, dofinansowujący nowoczesną pomoc informatyczną i edukacyjną dla szkół.
Realizacja projektu obejmuje wszystkie oddziały szkoły oraz nauczane przedmioty.
Skład zespołu nauczycielskiego powołanego w ramach realizacji rządowego programu "Aktywna Tablica"
1. Renata Wodzisławska - e-koordynator
2. Dorota Stacherska - członek zespołu
3. Emilia Pikos - członek zespołu
W czwartek 9 grudnia 2020r. wolontariat szkolny "Silni Sercem" zorganizował wyjazd do Domu Seniora w Radomsku, gdzie uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Iwony Łysakowskiej wystawili przepiękne jasełka. Dzieci przedstawiły sceny z narodzenia Jezusa, a występ wzbogaciły pięknym wykonaniem kolęd. Radość sprawiło im, że mogli podarować odrobinę czasu starszym ludziom, dać im cząstkę siebie. Występ w Domu Seniora pokazał uczniom, że dawanie innym to wielka przyjemność.
I. Życińska
Składam serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom ,
którzy w ubiegłych latach przekazali 1% podatku na rzecz naszej szkoły.
Dyrektor Szkoły
Prosimy nie przekazywać od 2020 r. 1% podatku na rzecz naszej szkoły.
W klasie VI zorganizowany został przez p.Iwonę Życińską konkurs "Sławni matematycy".
I miejsce zajęła Nikola Górnik
II miejsce: Anna Musiał i Jan Rorat
III miejsce: Adam Nowak
Zwycięzcom gratulujemy!
I. Życińska
Powered by aSc EduPage